Get Adobe Flash player
+ 100% -

Drodzy rodzice

W związku z remontem jesteśmy zmuszeni przełożyć spotkanie z rodzicami na dzień 28 listopada 2015 r. na godzinę 12.00
Serdecznie zapraszamy.

Remnoty

Aktualnie na terenie naszego ośrodka odbywa się remont jadalni i studia muzycznego.

DCIM100GOPROGOPR1394. DCIM100GOPROGOPR1395. DCIM100GOPROGOPR1396. IMG_2082 IMG_20151104_143152 IMG_20151104_143156

 

 

Księżycowy Cross

W sobotę, dnia 31 stycznia 2015 roku w Ozorkowie odbył się I Księżycowy Cross, zorganizowany przez Ośrodek MONAR w Ozorkowie. Bieg  miał na celu propagowanie sportu jako zdrowej formy spędzania wolnego czasu i wzbudził duże zainteresowanie ludzi, bowiem dwie trzecie uczestników niezwiązana była ze środowiskiem MONARU.  Część imprezy prowadził zaprzyjaźniony z nami Józek Pawłowski (polski aktor, odtwórca głównej roli w filmie „Miasto 44”).

Uczestnicy rozgrzewali się do biegu pod kierownictwem Piotra Kędzi, olimpijczyka, późniejszego laureata crossu. Biegacze wystartowali zgodnie z planem. Emocje i zmęczenie dawały się we znaki, lecz punkty żywieniowe doskonale spełniały swoją rolę dodając uczestnikom energii. Trasa była trudna, bieg w ciemnościach i błocie nie jest łatwą sprawą, jednak satysfakcja i duma z przetrwania takiego dystansu jest czymś wspaniałym, czymś, co udowadnia że można pokonać swoje ograniczenia. Tą imprezę z pewnością można zaliczyć do bardzo udanych!

Więcej informacji na stronie Księżycowego Crossu.

cross

Remonty

Aktualnie na terenie naszego obiektu przeprowadzane są remonty,  w niedalekiej przyszłości planowany jest remont jadalni.

 

Co się działo w Ozorkowie?

Koniec roku to czas podsumowania a więc, jaki był rok 2014 w naszym Domu?

Na pewno ciekawy. Merytorycznie największą zmianą była zmiana programu. Odeszliśmy od funkcjonującego od wielu lat etapowego myślenia o terapii, podzieliliśmy program na dwa moduły. Zupełną nowością jest to, że pacjent po pierwszym module (po około 3 miesiącach) podejmuje decyzje czy chce kontynuować program w II module. Ciągle uczymy się tego modelu, ale jesteśmy przekonani o jego większej atrakcyjności i efektywności dla naszych podopiecznych. Ponadto rok 2014 to ukończenie programu wielu osób, które w większości podjęły decyzję o kontynuacji terapii w programie hostelowym w Łodzi a później o pozostaniu w niej i nie wracaniu do miejsca zamieszkania. Ubiegły rok to też upiększanie naszego ośrodka, który staje się coraz ładniejszy.

 

Co planujemy w 2015?

Chcemy udoskonalić nasz program, dopracowywać poszczególne elementy zarówno w I jak i II module. W kwestiach adaptacytjno-remontowych chcemy zakończyć tworzenie części rekreacyjno-sportowej i zagospodarować taras na miejsce wypocznykowe oraz uporządkować tereny zielone w obrębie ośrodka. Będziemy też regularnie informować na naszej stronie co nowego.


 

 

Kalendarz
Mapa

Click to open larger map