Get Adobe Flash player

Walentynki

Walentynki – czas miłości i pojednania, romantycznych gestów i szczerych wyznań. Magia tego święta dotarła także do jednej z placówek miasta Ozorków. Do MONAR-u. Pierwszym śladem amorków w ośrodku była postawiona na korytarzu poczta walentynkowa. Osoby wrzucały tam papierowe serca z krótkimi wiadomościami adresowanymi do ich ulubieńców. Przesyły przybierały różne kształty gdyż wysyłaliśmy je nie tylko do wybranych przedstawicieli płci przeciwnej, ale też z lekką dozą humoru do kolegów z leczenia ale i z wyrazami podziwu do terapeutów.

Dom obrósł w różnego rodzaju papierowe serca i skowronki porozwieszane w różnych miejscach. Utrzymywały nas one w dobrych humorach.

Zwieńczeniem całego wydarzenia była dyskoteka walentynkowa. Dwóch pacjentów z chęcią zasiadło za laptopem by umilać nam ten czas najlepszą muzyką jaką zdołali znaleźć. Stoły, dzięki zorganizowaniu społeczności, były przepełnione różnego rodzaju słodkościami i napojami gazowanymi, które gasiły nasze pragnienie. Wiele osób poświęciło dużo czasu, aby wyglądać jak najlepiej, w ruch poszły suknie wyciągnięte z dna szafy, specjalistyczne makijaże, koszule, wody kolońskie i perfumy. Cały parkiet dekorowały ozdoby wykonywane przed odpowiedzialną za to grupę pacjentów. W trakcie imprezy zorganizowana została zabawa w limbo. Po tym co widziałem, jestem przekonany, że kilku naszych pacjentów mogłoby spokojnie odnaleźć się w roli kaskadera w jednej z najpopularniejszych scen Matrixa.

Muzyka była skoczna, zachęcała nas do wyszalenia się, jednak pojawiały się też piosenki powolne przy których mogliśmy wtulić się do partnera lub partnerki i w kołyszącym tempie na chwilę odciąć się od otaczającego nas świata.

Podsumowując byłą to naprawdę świetnie zorganizowana impreza, i wszyscy włącznie ze mną bawili się bardzo fajnie, co tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że można dobrze bawić się na trzeźwo.

Parlament pacjentów MONAR

31.01.2015 r odbyło się u nas w Ozorkowie spotkanie  parlamentu pacjentów ośrodków MONAR. Na spotkaniu parlamentarzyści dyskutowali na temat wyboru  nowego prezesa, sekretarza i jego zastępcy. Omawiali również  sprawy związane z Monarowiskiem i  Festiwalem w Chorzowie Po obradach część parlamentarzystów wróciła do domu, jednak spora grupa wzięła udział w ” Księżycowym Crossie” – biegu organizowanym przez MONAR w

Księżycowy Cross

W sobotę, dnia 31 stycznia 2015 roku w Ozorkowie odbył się I Księżycowy Cross, zorganizowany przez Ośrodek MONAR w Ozorkowie. Bieg  miał na celu propagowanie sportu jako zdrowej formy spędzania wolnego czasu i wzbudził duże zainteresowanie ludzi, bowiem dwie trzecie uczestników niezwiązana była ze środowiskiem MONARU.  Część imprezy prowadził zaprzyjaźniony z nami Józek Pawłowski (polski aktor, odtwórca głównej roli w filmie „Miasto 44”).

Uczestnicy rozgrzewali się do biegu pod kierownictwem Piotra Kędzi, olimpijczyka, późniejszego laureata crossu. Biegacze wystartowali zgodnie z planem. Emocje i zmęczenie dawały się we znaki, lecz punkty żywieniowe doskonale spełniały swoją rolę dodając uczestnikom energii. Trasa była trudna, bieg w ciemnościach i błocie nie jest łatwą sprawą, jednak satysfakcja i duma z przetrwania takiego dystansu jest czymś wspaniałym, czymś, co udowadnia że można pokonać swoje ograniczenia. Tą imprezę z pewnością można zaliczyć do bardzo udanych!

Więcej informacji na stronie Księżycowego Crossu.

cross

Spotkanie rodziców
Drodzy Rodzice, 
serdecznie zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się w dniu 24 stycznia o 
godz.12.00 w naszym Domu. 
Czekamy na Was :-)
Społeczność

Remonty

Aktualnie na terenie naszego obiektu przeprowadzane są remonty poczekalni a w niedalekiej przyszłości planowany jest remont jadalni.

Co się działo w Ozorkowie?

Koniec roku to czas podsumowania a więc, jaki był rok 2014 w naszym Domu?

Na pewno ciekawy. Merytorycznie największą zmianą była zmiana programu. Odeszliśmy od funkcjonującego od wielu lat etapowego myślenia o terapii, podzieliliśmy program na dwa moduły. Zupełną nowością jest to, że pacjent po pierwszym module (po około 3 miesiącach) podejmuje decyzje czy chce kontynuować program w II module. Ciągle uczymy się tego modelu, ale jesteśmy przekonani o jego większej atrakcyjności i efektywności dla naszych podopiecznych. Ponadto rok 2014 to ukończenie programu wielu osób, które w większości podjęły decyzję o kontynuacji terapii w programie hostelowym w Łodzi a później o pozostaniu w niej i nie wracaniu do miejsca zamieszkania. Ubiegły rok to też upiększanie naszego ośrodka, który staje się coraz ładniejszy.

Co planujemy w 2015?

Chcemy udoskonalić nasz program, dopracowywać poszczególne elementy zarówno w I jak i II module. W kwestiach adaptacytjno-remontowych chcemy zakończyć tworzenie części rekreacyjno-sportowej i zagospodarować taras na miejsce wypocznykowe oraz uporządkować tereny zielone w obrębie ośrodka. Będziemy też regularnie informować na naszej stronie co nowego.


 

Półmaraton w blasku księżyca. Start 31.01.2015 godz. 16

proba nr 3

Po dużym sukcesie i pozytywnym odzewie uczestników Zdrowej Dychy stawiamy nowy cel i podnosimy poprzeczkę . Organizujemy nocny bieg w świetle księżyca i blasku gwiazd. Zachęcamy do zmierzenia się z niezwykłymi warunkami , mrokiem temperaturą i dystansem. Gwarantujemy dobrą zabawę, smaczne jedzenie oraz przyjemny relaks dla biegaczy na basenie Wodnik w Ozorkowie.
Miejsce startu – Ozorków
Data – 31.01.2015 godz. 16
Dystanse – 21 km / 10km (również nordic walking)

Kalendarz
Mapa

Click to open larger map